Історія коледжу

 

Наш навчальний заклад відкрито 1 березня 1955 року.

Перша назва – ремісниче училище №7 з механізації сільського господарства. У приміщеннях Золочівського замку приступили тоді до навчання 180 трактористів-машиністів і 60 слюсарів з ремонту автотракторної техніки. Першим директором було призначено Федотова Миколу Дмитровича.

У 1960 році ремісниче училище №7 реорганізовано в будівельне училище №10, в якому учні здобували такі професії: слюсар-сантехнік, монтажник конструкцій-муляр, маляр-штукатур, столяр будівельний-паркетник, електрогазозварник, слюсар з ремонту будівельних механізмів.

Основним базовим підприємством училища в цей період був трест «Укргідроспецбуд». Випускники тих років працювали на будовах Києва і Сімферополя, Львова і Червонограда, Білої Церкви і Кривого Рогу, Маріуполя і Севастополя.

Новий етап нашого розвитку розпочався в 1977 році, коли БУ №10 реорганізовано в середнє міське професійно-технічне училище №10, в якому поряд з робітничою кваліфікацією випускники училища здобувають і повну загальну середню освіту. Директором училища в цей час працював Мигулько Василь Кіндратович, заступником директора – Білоніжка Ярослав Костянтинович. Під їх керівництвом було створено і обладнано навчальні кабінети з усіх загальноосвітніх дисциплін. У цьому ж році було побудовано гуртожиток для учнів на 450 місць по вулиці Промисловій, 1.

В 1985 році базовий трест «Укргідроспецбуд» здав у експлуатацію комплекс училища на 720 учнівських місць, в результаті чого училище повністю перейшло у нові корпуси по вулиці Академіка Павлова, 72.

2003 рік став знаменним: наказом Міністерства освіти і науки України ПТУ №10 м. Золочева реорганізовано у Золочівський професійний ліцей.

У 2005 р. Жуківський Мирон Семенович став новим директором закладу.

7 листопада 2013 року в Золочівському професійному ліцею при всьому колективі відбулося представлення новопризначеного директора ліцею Смолина Ігоря Зіновійовича, спеціаліста І категорії з 20-річним педагогічним стажем.

У 2019 році відбулися чергові вибори на посаду керівника ліцею. Ним став Рудий Михайло Богданович.

2020 року Золочівський професійний ліцей розпочав співпрацю із підприємством «Натурн», яке здійснює свою діяльність на внутрішньому та європейському ринках.

Цього ж року Золочівський професійний ліцей здобув перемогу в обласному конкурсі мікропроєктів по закупівлі зварювального обладнання для професії «Електрогазозварник», а вже на початку 2021 р. було закуплено австрійське зварювальне обладнання фірми «Fronius».

Із початком повномасштабного вторгнення у Золочівському професійному ліцеї забезпечують надійний тил для боротьби з російським окупантом. Тут плетуть маскувальні сітки, збирають, сортують та відправляють на передову ліки, теплий одяг, харчі. Окрім цього, допомагають вимушеним переселенцям. Учні будівельної спеціальності попри навчання будівельному ремеслу, безперервно виготовляють окопні свічки, рахунок зроблених свічок вже перевалив за тисячі. Дівчата кравчині разом з викладачами шиють рюкзаки, та підсумки для аптечок для потреб ЗСУ. Учні газозварювальної спеціальності зварили десятки буржуйок для потреб військових.

Завдяки співпраці із Junior Achievement Ukraine у рамках курсу «Компанія» наприкінці 2022 р. на базі ліцею запустився проєкт «Autonut», учасники якого пропонували послуги з бортування, накачування коліс, ремонту ходової частини, двигуна та комп’ютерної діагностики автотранспорту. У квітні 2023 р. запустився новий учнівський проєкт «Сирна галерея», міні-компанія, яка працювала над виготовленням напівтвердих і м’яких сирів з додаванням сушених трав і натуральних спецій.

Важливою подією стало відкриття навчально-практичного центру з підготовки автослюсарів, який є спрямований на підготовку майбутніх висококваліфікованих  робітників за спеціальністю «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»; водіїв категорії «С».

У березні 2024 р. у межах проєкту «Skills4Business Ukraine» відбувся «Табір підприємництва», де наші учні були одними з учасників та представили свою команду «Made in style» по пошиттю шоперів.

У травні 2024 р. Золочівський професійний ліцей перейменовано на Золочівський професійний коледж.

У грудні цього ж року коледж підписав угоду про співпрацю із ремонтно-будівельною компанією «Kapitel», де учні матимуть змогу пройти практику у «Школі майстрів» та отримати реальний досвід від найкращих майстрів.

Золочівський професійний коледж веде тісну співпрацю не лише з українськими партнерами, але із міжнародними, зокрема німецькою організацією Heidenheim für Ukraine, які щорічно проводять цікаві лекції та тренінги на вдосконалення навичок та умінь як викладачів, так і здобувачів освіти.

На сьогоднішній день в коледжі здійснюється підготовка з 13 професій, навчається понад 600 учнів та слухачів.

Комплекс ліцею – це: навчальний корпус, в якому обладнано 22 кабінети, навчально-виробничі майстерні з усіх професій, гуртожиток, суспільно-побутовий корпус, спортивний зал, актовий зал, бібліотека з читальним залом, їдальня, медпункт, стадіон та ряд інших приміщень господарського призначення.

За час свого існування навчальним закладом підготовлено більше 17 тисяч кваліфікованих робітників.

Щорічно учні та майстри виробничого навчання у конкурсах, оглядах, олімпіадах виходять переможцями і призерами в окремих номінаціях – кращий з професії, художній самодіяльності, спортивних змаганнях, технічній творчості.

Мова навчання в ліцеї визначається відповідно до вимог Конституції України, законодавства України про мови.